Hz. Mevlana Sözleri 
Adalet nedir? ağaçlara su vermek. Zulüm nedir? dikeni sulamak. Adalet bir nimeti yerine koymaktır. ; her su çeken tohumu sulamak değildir. Zulüm nedir? bir şeyi yerinde kullanmamak, yeri olmayan yerde kullanmaktır. Resme tıklayarak bu kategoride farklı bir söze geçebilirsiniz

Adalet nedir? ağaçlara su vermek. Zulüm nedir? dikeni sulamak. Adalet bir nimeti yerine koymaktır. ; her su çeken tohumu sulamak değildir. Zulüm nedir? bir şeyi yerinde kullanmamak, yeri olmayan yerde kullanmaktır.


Yorum Yaz

"Hz. Mevlana - Adalet nedir? ağaçlara su vermek. Zulüm nedir? dikeni sulamak. Adalet bir nimeti yerine koymaktır. ; her su çeken tohumu sulamak değildir. Zulüm nedir? bir şeyi yerinde kullanmamak, yeri olmayan yerde kullanmaktır." hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm sözlerde olduğu gibi "Hz. Mevlana - Adalet nedir? ağaçlara su vermek. Zulüm nedir? dikeni sulamak. Adalet bir nimeti yerine koymaktır. ; her su çeken tohumu sulamak değildir. Zulüm nedir? bir şeyi yerinde kullanmamak, yeri olmayan yerde kullanmaktır." Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm sözler için geçerli olduğunu unutmayınız.

captcha

Yapılan Yorumlar

Bu söze henüz yorum yapılmamış.

Diğer Hz. Mevlana Sözleri

 • Yarasından taze kan sizan gönül ehline,dostların yüzünü görmek merhem gibidir.

  Hz. Mevlana

 • Yeryüzü ile dağda aşk olsaydı, gönüllerinde bir ot bile bitmezdi.

  Hz. Mevlana

 • Yaşamak direnmektir, sevmek güvenmektir. Unutma; insan çoğu zaman dünyanın hakimi, bazen de küçük bir kalbin esiridir.

  Hz. Mevlana

 • Tutalım ki ibrâhim gibi put kırdın; beden putunu onun gibi ateşe atabilir misin?.

  Hz. Mevlana

 • Tövbesiz ömür, can çekişmekten ibârettir. İnsanı yaşayan ölü hâline sokan ölüm ise allah'tan habersiz olmaktır. Allah'tan başkasını istemek, istenen şeyin artması zannını verir ama bu istek hakikatte artmasını istediği şeyin tamamıyla eksilmesini istemektir.

  Hz. Mevlana

 • Tövbe bineği, şaşılacak bir binektir. Bir solukta aşağılık dünyadan göğe sıçrayıverir.

  Hz. Mevlana

 • Tavus kuşu gibi sadece kanadını görme, ayağını da gör.

  Hz. Mevlana

 • Taş idin çok gönül kırdın yeter, toprak ol, üstünde hoş güller biter.

  Hz. Mevlana

 • Taş yeşermez geçmiş olsa da nevbahar, toprak ol da bak nasıl güller açar.

  Hz. Mevlana

 • Tanrı, müşrikler, tâ ezelden pislik içinde doğduklarından onlara “necis-pis” demiştir. Pislik içinde doğan kurt, ebediyen huyundan dönmez, ambere bakmaz! ona nur saçısı isabet etmemiştir... [20].

  Hz. Mevlana

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.