Friedrich Nietzsche Sözleri

Bu sayfada Friedrich Nietzsche ile ilgili tüm dünyaya damga vurmuş en popüler ve çok beğeneceğiniz sözler yer almaktadır. Friedrich Nietzsche sözlerini okumanın yanında sözleri favorilerinize ekleyebilir ve yorumlar yaparak sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Bu sayfada Friedrich Nietzsche ile ilgili toplam 411 söz yer almaktadır. Sitemize siz de Friedrich Nietzsche ile ilgili söz ekleyebilir öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sitemiz ve sayfamız hakkında eleştiride bulunmak ya da sitemize güzel sözler eklemek isterseniz bize yorum bölümümüzden ulaşabilirsiniz. .


 • Friedrich Nietzsche

  "Kötü", insanoğlunun ilk zamanlarındaki bütün durumlarında “bireysel”, "bağımsız”, “keyfi”, “alışılmamış”, “öngörülmemiş”, “hesaplanamaz” anlamlarına gelir.

  Tek Oku

 • Friedrich Nietzsche

  . Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır.

  Tek Oku

 • Friedrich Nietzsche

  Acı çeken birisi için, gözlerini kendi acısından başka bir yere çevirebilmek baş döndürücü bir mutluluk olmalı.

  Tek Oku

 • Friedrich Nietzsche

  Acı çeken dostuna dinlenmesi için yer göster ama dikkat et yatak sert olsun.

  Tek Oku

 • Friedrich Nietzsche

  Acıların bölüşülmesi değil, sevinçlerin bölüşülmesidir dostluğu yaratan.

  Tek Oku

 • Friedrich Nietzsche

  Ah bu melankoli. İnsanın gerçekten boğulabileceği bir deniz var mıdır?

  Tek Oku

 • Friedrich Nietzsche

  Ah siz ilahi varlıklar, bana çılgınlık verin artık! Çılgınlık verin ki sonunda kendime inanabileyim! Hezeyanlar ve çırpınmalar, ani aydınlıklar ve karanlıklar verin, korkutun beni hiçbir faninin hissetmediği şekilde ateş ve buzla, gümbürtü ve etrafta dolaşan şekillerle, ağlatın ve inletin beni, bir hayvan gibi, süründürün yerlerde; yeter ki ben inançlı biri olayım! Şüphe yiyip bitiriyor içimi. Yasayı öldürdüm; yasa beni, bir cesedin canlı birini korkuttuğu gibi korkutuyor. Eğer ben, yasanın daha fazlası değilsem, o zaman dünyanın en alçak insanıyım. İçimde olan yeni ruh, eğer sizden gelmiyorsa, nereden geliyor? Size ait olduğumu ispatlayın bana; bunu sadece çılgınlık ispatlıyor bana.

  Tek Oku

 • Friedrich Nietzsche

  Ah!.. En yüksek umutlarını kaybeden soylular tanıdım ben. Şimdi kara çalmaktalar tüm yüksek umutlarına. Artık küstahça yaşıyorlar,anlık hazlar içinde , ve ertesi güne dair hedefleri yok neredeyse... "ruh , şehvettir!".... Böyle derlerdi. Bu sırada kırıldı ru.

  Tek Oku

 • Friedrich Nietzsche

  Ah, buldum onu kardeşlerim! işte, en yüce dorukta kanıyor sevinç pınarı benim için! burada, hiçbir ayak takımının benimle birlikte içemeyeceği bir yaşam var! akışın nerdeyse pek yoğun geliyor bana, ey haz pınarı! doldurayım derken, sık sık yeniden boşaltı.

  Tek Oku

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.