Charles Bukowski Sözleri

Bu sayfada Charles Bukowski ile ilgili tüm dünyaya damga vurmuş en popüler ve çok beğeneceğiniz sözler yer almaktadır. Charles Bukowski sözlerini okumanın yanında sözleri favorilerinize ekleyebilir ve yorumlar yaparak sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Bu sayfada Charles Bukowski ile ilgili toplam 158 söz yer almaktadır. Sitemize siz de Charles Bukowski ile ilgili söz ekleyebilir öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sitemiz ve sayfamız hakkında eleştiride bulunmak ya da sitemize güzel sözler eklemek isterseniz bize yorum bölümümüzden ulaşabilirsiniz. .


 • Charles Bukowski

  Acı çekmek için ayyaş olmak, bir kadın tarafından sıfırlanmak gerekmiyordu , ama acı çekip ayyaş olunabilirdi. Bir süre, gençlikte özellikle, talihin senden yana olduğunu sanabilirdin, bazen senden yanadır da gerçekten. Ama senin farkında bile olmadığın ve senin aleyhine işleyen birtakım ortalama hesaplar ve kanunlar vardır, her şeyin yolunda gittiğini sandığın zamanlarda bile. Bir gece, sıcak bir salı gecesi o ayyaş sen oluverirsin, sensin o ucuz pansiyon odasında olan, ve daha önce o odalarda olmuş olmanın da bir yararı olmaz, daha da kötüdür hatta, çünkü bir daha bu duruma düşmemeye karar vermişliğin vardır. Bir sigara daha yakmaktan, bir içki daha içmekten, o sıvası dökük duvarlarda bir çift göz, bir çift dudak aramaktan başka bir şey de gelmez elden.

  Tek Oku

 • Charles Bukowski

  Acı hissetmemek duyguların kesintisi demektir; her çoşku şeytanla pazarlıktır.

  Tek Oku

 • Charles Bukowski

  Acı, beni ikinci bir ten gibi sarmış.

  Tek Oku

 • Charles Bukowski

  Acıya kahkaha atabilmek bir sanatsa eğer; ben çok pahalı bir tabloyum.

  Tek Oku

 • Charles Bukowski

  Afrika'ya ilaç göndermeye karar vermiştik; fakat hepsinin üzerinde tok karnına yazıyordu.

  Tek Oku

 • Charles Bukowski

  Anladım ki; hayatında birinin olmaması değil, birinin hayatında olamamakmış yalnızlık.

  Tek Oku

 • Charles Bukowski

  Aşikardı: insanların, iyi insanların kötü insanların, hatta korkunç insanların bile başına gelenler adil değildi sanki. Tuzağa düşmüş bir dünyanın tuzağa düşmüş hayatında ilerledik metal makinelerin arasında, ve bu çok tuhaftı dostlarım.

  Tek Oku

 • Charles Bukowski

  Aşk bir emre dönüştüğünde, nefret hazza dönüşebilir.

  Tek Oku

 • Charles Bukowski

  Aşk biraz anlam içeren bir yoldur; seks yeterince anlamlıdır.

  Tek Oku

 • Charles Bukowski

  Aşk ne zaman biter biliyor musun ? bitti dediğinde yüreğin acımıyorsa.

  Tek Oku

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.