F. Mihayloviç Dostoyevski Sözleri 
Üzülmek ve acı çekmek, büyük bilinçler ve derin yürekler için her zaman zorunludur. Resme tıklayarak bu kategoride farklı bir söze geçebilirsiniz

Üzülmek ve acı çekmek, büyük bilinçler ve derin yürekler için her zaman zorunludur.


Yorum Yaz

"F. Mihayloviç Dostoyevski - Üzülmek ve acı çekmek, büyük bilinçler ve derin yürekler için her zaman zorunludur." hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm sözlerde olduğu gibi "F. Mihayloviç Dostoyevski - Üzülmek ve acı çekmek, büyük bilinçler ve derin yürekler için her zaman zorunludur." Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm sözler için geçerli olduğunu unutmayınız.

captcha

Yapılan Yorumlar

Bu söze henüz yorum yapılmamış.

Diğer F. Mihayloviç Dostoyevski Sözleri

 • Dehşet verici şey şu ki güzellik gizemli olduğu gibi korkutucudur. Tanrı ve şeytan orada dövüşürler ve insanın kalbidir o savaşın alanı.

  F. Mihayloviç Dostoyevski

 • "Cehennem nedir?" Bence o sevmeyi başaramamaktan acı çekmektir.

  F. Mihayloviç Dostoyevski

 • İnsan en iyi dostunu burnu sürtmüş bir durumda görmekten gerçekten de hoşlanır; dostlukların büyük bölümü böyle bir mahçubiyet üzerine kuruludur, tüm aklı başında insanların bildiği eski bir gerçektir bu.

  F. Mihayloviç Dostoyevski

 • Bu dünyada iki tür insan vardır: Biri önem taşıyanlar, diğeri taşımayanlar.

  F. Mihayloviç Dostoyevski

 • Gerçek bir centilmen tüm servetini bir anda yitirse bile yine de soğukkanlılığını bozmayacaktır. Para centilmenliğin öylesine uzağındadır ki, bunun lafı bile olmaz.

  F. Mihayloviç Dostoyevski

 • Gerçekten de oyun masasına bir an olsun kuruntuya kapılmadan dokunmak hiç mümkün değil mi?

  F. Mihayloviç Dostoyevski

 • Acı ve ızdırap daima büyük bir zeka ve derin bir yürek için kaçınılmazdır. Gerçekten büyük insanlar, sanıyorum ki, yeryüzündeki en büyük üzüntüye sahiptir.

  F. Mihayloviç Dostoyevski

 • Yeni bir adım atmak, yeni bir kelime söylemek, insanların en fazla korktuğudur.

  F. Mihayloviç Dostoyevski

 • Toplayacağınız çalı çırpıyla yakacağınız ateş soğumuş kalbinizi ısıtmaya, ruhunuzu yeni bir alevle canlandırmaya, kanınızı damarlarınızda eskisi gibi hızla dolaştırmaya, gözlerinizi yaşla doldurmaya asla yetmeyecektir.

  F. Mihayloviç Dostoyevski

 • Ancak gençken yaşanabilecek olağanüstü gecelerden biriydi, sevgili okuyucu. Gökyüzünün aydınlığına, yıldızların parıltısına bakıp da “Böylesine güzel bir gökyüzü altında, gerçekten kötü insanlar, öfkeli ve hırçın insanlar nasıl bulunabilir!” diye düşünürsünüz. Bu düşünce yine gençlik düşüncesidir. Dilerim sizin yüreğiniz de olabildiğince uzun bir zaman genç kalsın.

  F. Mihayloviç Dostoyevski

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.