Hüseyin Nihal Atsız Sözleri 
Tehlikeler nereden gelirse gelsin ve ne kadar büyük olursa olsun, tek çare ve tek ilacı türk ülküsü’dür. Resme tıklayarak bu kategoride farklı bir söze geçebilirsiniz

Tehlikeler nereden gelirse gelsin ve ne kadar büyük olursa olsun, tek çare ve tek ilacı türk ülküsü’dür.


Yorum Yaz

"Hüseyin Nihal Atsız - Tehlikeler nereden gelirse gelsin ve ne kadar büyük olursa olsun, tek çare ve tek ilacı türk ülküsü’dür." hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm sözlerde olduğu gibi "Hüseyin Nihal Atsız - Tehlikeler nereden gelirse gelsin ve ne kadar büyük olursa olsun, tek çare ve tek ilacı türk ülküsü’dür." Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm sözler için geçerli olduğunu unutmayınız.

captcha

Yapılan Yorumlar

Bu söze henüz yorum yapılmamış.

Diğer Hüseyin Nihal Atsız Sözleri

 • Bir gün ülkede milliyetçi geçinen politikacılar, yöneticiler, sanatçılar, aydınlar hiç bir çıkar kaygısına düşmeden, yiğitçe, korkusuzca türkçü söylemlerde, türkçü tavırlarla milletin karşısına çıkarlarsa o gün türkçülük büyük bir utkuya yaklaşır.

  Hüseyin Nihal Atsız

 • Eski topraklarımızı kurtarmak isteğimiz emperyalizm ise emperyalistiz. Türkistan’ı, idil-ural’ı, azerbaycan’ı, kafkasya’yı, kırım’ı ve türkler‘in yaşadığı başka yerleri is!temek emperyalizm ise kutlu bir düşüncedir.

  Hüseyin Nihal Atsız

 • Türkçü; eyyamcı ve dalkavuk olamaz. Sert yaşamaktan hoşlanırve en büyük sertliği de nefsine karşı gösterir.

  Hüseyin Nihal Atsız

 • Din arabın, hukuk sizin(italyan), harp türklüğündür.

  Hüseyin Nihal Atsız

 • Türkçülük, büyük türk ilinde türk uruğunun kayıtsız-şartsız hakimiyeti ve istklali ile türklüğün her yönden bütün milletlerden ileri ve üstün olması ülküsüdür.

  Hüseyin Nihal Atsız

 • Tarihi düşmanlar, ancak dışişleri bakanlarının dostudur. Milletin asla.

  Hüseyin Nihal Atsız

 • Bana insanlardanmı bahsediyorsun? insanlar mazide ve tarihin yaprakları arasında kaldılar. Bu gördüklerin birer karikatürden başka bir şey değildir.

  Hüseyin Nihal Atsız

 • Kalem, fırça, mermer nedir? birer oyuncak!şaheserler süngülerle yazılır ancak!

  Hüseyin Nihal Atsız

 • Bir kürt kendini safkan türk sayıp,türklük için çalışsa dahi yine ona kürt muamelesi yapmak gerekir.

  Hüseyin Nihal Atsız

 • Siyasi bir rejimin ilan edildiği gün milli bayram olamaz. O rejimi beğenmeyen, benimsemeyen hatta ona düşman olan vatandaşlar vardır ve nihayet siyasi rejimler de ebedi değildir. Uzun süre sonra olsa da eskiyip değişecektir. Fakat bağımsızlığın yahut büyük bir zaferin kazanıldığı günün milli değeri asla değişmeyecektir.

  Hüseyin Nihal Atsız

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.