Yalçın Küçük Sözleri 
Tarikatlar mı, judaizedirler. Başta gülen tarikatı, israel muhibbi’dirler. Kurtuluş’ta ingiliz muhibbi’leri bir avuçtular ve şimdi israel-muhibbi’leri sel oldular. Resme tıklayarak bu kategoride farklı bir söze geçebilirsiniz

Tarikatlar mı, judaizedirler. Başta gülen tarikatı, israel muhibbi’dirler. Kurtuluş’ta ingiliz muhibbi’leri bir avuçtular ve şimdi israel-muhibbi’leri sel oldular.


Yorum Yaz

"Yalçın Küçük - Tarikatlar mı, judaizedirler. Başta gülen tarikatı, israel muhibbi’dirler. Kurtuluş’ta ingiliz muhibbi’leri bir avuçtular ve şimdi israel-muhibbi’leri sel oldular." hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm sözlerde olduğu gibi "Yalçın Küçük - Tarikatlar mı, judaizedirler. Başta gülen tarikatı, israel muhibbi’dirler. Kurtuluş’ta ingiliz muhibbi’leri bir avuçtular ve şimdi israel-muhibbi’leri sel oldular." Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm sözler için geçerli olduğunu unutmayınız.

captcha

Yapılan Yorumlar

Bu söze henüz yorum yapılmamış.

Diğer Yalçın Küçük Sözleri

 • Hürriyet de, mutlak tanımı imkansız sözcük ve kavramlar arasında ve belki de başında yer alıyor; taşın hem özgür ve hem de esir olduğunu söylemek mümkündür ve bu hürriyetin anlatılmasındaki zorluğa işaret etmektedir. Hareket, istek veya alışkanlığını kayb.

  Yalçın Küçük

 • Şimdi çok daha kapsamlı bir askeri müdahalenin tersini yapması mümkün. Tersi şu: erbakan'ı türkiye siyaset sahnesinden silip erbakan'ın temsil ettiği islamcı dinsel politikayı daha yoğun bir biçimde uygulamak. (1979).

  Yalçın Küçük

 • Siyasal iktisadın duygusuz fakat açıklayıcı mantığıyla bakınca ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor: ufukta islam var. Aslında islamcı baskı şimdi de var. Ufukta olan daha derin bir dinsellik. (1979).

  Yalçın Küçük

 • Plütokrasinin altmışlı ve yetmişli yıllardan korkusu, cumhuriyet'ten korku olmuştur. Asıl yıkmak isteyen, plütokrasidir. Yıkıcıları, yarattılar.

  Yalçın Küçük

 • Cumhuriyet iktidarı sınırlamak demektir ve her kim "sınırsız iktidar" vaaz ediyorsa, bir cumhuriyet düşmanı ve yıkıcısıdır.

  Yalçın Küçük

 • Türkiye, büyümezse küçülür.

  Yalçın Küçük

 • İnsanlar her gün lahmacunu kolay kolay kabul etmezler. Gerçekten insanlar güzel şeylere layıktır. Ancak türkiye’nin kapitalizmi, bundan sonraki dönemde işçi ve emekçiye yalnızca lahmacun vaat edebiliyor. Amma bunun da tek başına yetmeyeceğini bilmektedir.

  Yalçın Küçük

 • Ülkemiz, sermaye birikiminden başka bütün birikimlerin reddedildiği bir yapıya dönüşmek üzeredir.

  Yalçın Küçük

 • Türkiye tarihinde bir çerkez ethem olayı, bir mustafa suphi olayı ve bir inönü zaferi olayı var. Her biri ayrı ayrı yerlerde ve ayrı ayrı tarihlerde anlatılıyor. Şimdiye kadar yapılmayanı yaptım: hepsini beraber anlatmaya çalışttm. Başardığımı sanıyorum.

  Yalçın Küçük

 • Araştırmalarım, beni bu iddianın kaynağına götürmüştür. İsyan sırasında, tkp adına, moskova'daki basit bir basın açıklaması kaynaktır. Bu iddia önce moskova ve sonra da ankara'da benimsenmiştir; moskova, o sırada değerli müttefiki türk devleti'ni destabil.

  Yalçın Küçük

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.