Albert Camus Sözleri 
Resmi tarih oldum olası büyük katillerin tarihidir. Kabil, habil'i bugün öldürmüş değil, ama bugün kabil, habil'i akıl uğruna öldürüyor ve onur madalyası istiyor. Resme tıklayarak bu kategoride farklı bir söze geçebilirsiniz

Resmi tarih oldum olası büyük katillerin tarihidir. Kabil, habil'i bugün öldürmüş değil, ama bugün kabil, habil'i akıl uğruna öldürüyor ve onur madalyası istiyor.


Yorum Yaz

"Albert Camus - Resmi tarih oldum olası büyük katillerin tarihidir. Kabil, habil'i bugün öldürmüş değil, ama bugün kabil, habil'i akıl uğruna öldürüyor ve onur madalyası istiyor." hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm sözlerde olduğu gibi "Albert Camus - Resmi tarih oldum olası büyük katillerin tarihidir. Kabil, habil'i bugün öldürmüş değil, ama bugün kabil, habil'i akıl uğruna öldürüyor ve onur madalyası istiyor." Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm sözler için geçerli olduğunu unutmayınız.

captcha

Yapılan Yorumlar

Bu söze henüz yorum yapılmamış.

Diğer Albert Camus Sözleri

 • Eğer tanrı olmasaydı, bir insan aziz olabilir miydi; bu benim bugün bildiğim tek samimi problemdir.

  Albert Camus

 • Günü gününe kadınlar, günü gününe erdem ya da erdemsizlik, günü gününe, köpekler gibi, ama her gün sağlamca yerinde duran kendim. Böylece yaşamın yüzeyinde ilerliyordum, sözcükler içinde, hiçbir zaman gerçek içinde değil. Tam okunmamış o kitaplar, tam sev.

  Albert Camus

 • İnsanlar ileri sürdüğünüz nedenlere, içtenliğinize, çektiğiniz acıların ağırlığına ancak siz öldükten sonra inanırlar. Yaşadığınız sürece durumunuz şüphelidir, çok çok sizden şüphe ederler, bu kadarına hak kazanabilirsiniz.

  Albert Camus

 • Ahlaka dair ne biliyorsam bunu futbola borçluyum. Çünkü top hiçbir zaman beklediğim köşeden gelmedi.

  Albert Camus

 • Bugün karım öldü fakat neyse ki masamın üstü beni oyalayacak bir sürü evrakla dolu.

  Albert Camus

 • Bugün annem öldü, veya dün, tam hatırlamıyorum.

  Albert Camus

 • Evren insan için uyumsuzdur ve bilinemez.

  Albert Camus

 • İnsan kendisi için gerçek ve mutlak olan mutluluğa yaşamı boyunca yalnız bir kez erişir ve geri kalan tüm yaşamını bu mutluluğa tekrar ulaşmaya adar.

  Albert Camus

 • Hiçbir sanatçı gerçekten vazgeçmez.

  Albert Camus

 • İnsan hiçbir zaman tamamıyla mutsuz olmaz.

  Albert Camus

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.