Henry Louis Mencken Sözleri 
Politikacıların içerisindeki halk ruhu, hırsızların ve sokak serserilerinin sahip olduğu halk ruhundan fazla değildir. Politikacıların amacı, her zaman kendi özel avantajlarını artırmak ve bunun için ellerindeki çok büyük güçleri kullanmaktır. Resme tıklayarak bu kategoride farklı bir söze geçebilirsiniz

Politikacıların içerisindeki halk ruhu, hırsızların ve sokak serserilerinin sahip olduğu halk ruhundan fazla değildir. Politikacıların amacı, her zaman kendi özel avantajlarını artırmak ve bunun için ellerindeki çok büyük güçleri kullanmaktır.


Yorum Yaz

"Henry Louis Mencken - Politikacıların içerisindeki halk ruhu, hırsızların ve sokak serserilerinin sahip olduğu halk ruhundan fazla değildir. Politikacıların amacı, her zaman kendi özel avantajlarını artırmak ve bunun için ellerindeki çok büyük güçleri kullanmaktır." hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm sözlerde olduğu gibi "Henry Louis Mencken - Politikacıların içerisindeki halk ruhu, hırsızların ve sokak serserilerinin sahip olduğu halk ruhundan fazla değildir. Politikacıların amacı, her zaman kendi özel avantajlarını artırmak ve bunun için ellerindeki çok büyük güçleri kullanmaktır." Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm sözler için geçerli olduğunu unutmayınız.

captcha

Yapılan Yorumlar

Bu söze henüz yorum yapılmamış.

Diğer Henry Louis Mencken Sözleri

 • Şöhretli bir kişi tanımadığından memnun olduğu birçok kişi tarafından tanınan bir kişidir.

  Henry Louis Mencken

 • Refah sahibi olmak fazla para kazanmaktan değil, bacanağınızdan daha fazla para kazanmaktan geçiyor.

  Henry Louis Mencken

 • İnsanın vicdanı, misafirliği hiç bitmeyen bir kayınvalde gibidir.

  Henry Louis Mencken

 • İnsanlığa hükmetme arzusu, hemen her zaman insanlığı kurtarma arzusu kılığına bürünür.

  Henry Louis Mencken

 • İman dolu bir insan, basitçe net ve gerçekçi düşünme yeteneğine kaybetmiş veya hiç sahip olmamış kişidir. Sadece aptal değildir; aslında hastadır. Daha da kötüsü tedavi edilemez.

  Henry Louis Mencken

 • İnsan, inanma istekliliğiyle orantılı olarak değil, şüphe etme hazırlılığıyla orantılı olarak uygarlaştı.

  Henry Louis Mencken

 • Filozof, karanlık bir odada, olmayan bir kara kediyi arayan kör bir adamdır; teolog ise o kediyi bulan adamdır.

  Henry Louis Mencken

 • Din bir yığın çöpten daha fazla saygıyı hak etmiyor.

  Henry Louis Mencken

 • Demokrasi bireysel cehaletlerin ortak aklına dair hazin bir inançtır.

  Henry Louis Mencken

 • Bekar erkeklerin vicdanı vardır, evli olanların ise karıları.

  Henry Louis Mencken

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.