Falih Rıfkı Atay Sözleri 
Padişah ki aynı zamanda halifedir. Mustafa kemal'in arkasından giden müslüman değildir, diye hocalara fetva çıkartmıştır. Harb divanı mustafa kemal'i ve arkadaşlarını idama mahkum etmiştir. Resme tıklayarak bu kategoride farklı bir söze geçebilirsiniz

Padişah ki aynı zamanda halifedir. Mustafa kemal'in arkasından giden müslüman değildir, diye hocalara fetva çıkartmıştır. Harb divanı mustafa kemal'i ve arkadaşlarını idama mahkum etmiştir.


Yorum Yaz

"Falih Rıfkı Atay - Padişah ki aynı zamanda halifedir. Mustafa kemal'in arkasından giden müslüman değildir, diye hocalara fetva çıkartmıştır. Harb divanı mustafa kemal'i ve arkadaşlarını idama mahkum etmiştir." hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm sözlerde olduğu gibi "Falih Rıfkı Atay - Padişah ki aynı zamanda halifedir. Mustafa kemal'in arkasından giden müslüman değildir, diye hocalara fetva çıkartmıştır. Harb divanı mustafa kemal'i ve arkadaşlarını idama mahkum etmiştir." Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm sözler için geçerli olduğunu unutmayınız.

captcha

Yapılan Yorumlar

Bu söze henüz yorum yapılmamış.

Diğer Falih Rıfkı Atay Sözleri

 • Gözlerinde mustafa kemal'in parıltılarını gördüm!

  Falih Rıfkı Atay

 • Türk çocukları sevres andlaşması ile ne olacağımızı ve lausanne andlaşması ile ne olduğumuzu iyice bilmelidirler.

  Falih Rıfkı Atay

 • Yalnız bozuk dil değil, bir de bozuk ağız meselemiz var. Argo ve küfür bizim çocukluk ve gençliğimizde, aşağı katın ve arka sokağın bir ayıbı idi. Şimdi bir çeşit züppe süsü olmuştur. Bu çeşit züppe; giyinişinde, yürüyüş ve oturuşunda, traş ve konuşmasınd.

  Falih Rıfkı Atay

 • Atatürk devrimlerinin iki temel taşı, layisizm ve eğitim birliğidir. Millet bütün dünya işlerinde ne şeriat ne de herhangi bir ideolojinin baskısı altında olmayarak, yalnız günün şartları içinde kendisi için en yararlıyı düşünerek karar verir: ‘öz atatürk.

  Falih Rıfkı Atay

 • Anayasaya ve medeni kanuna göre kadın ve erkek eşittir. Bir kadın nasıl iki koca alamazsa bir erkek de iki kadın alamaz.

  Falih Rıfkı Atay

 • İdealsiz bir millet cansız düşer. Geriye doğru ideal de olmaz.

  Falih Rıfkı Atay

 • Mustafa kemal büyük harbe girmek karşıtı idi çünkü o kafa ve sanat adamı idi. Mustafa kemal kurtuluş harbini bırakmak fikrinde asla bulunmadı çünkü o vatan adamı idi. İşte size bütün kitabın özü, ilim ve vatan adamı olunuz.

  Falih Rıfkı Atay

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.