Hz. Muhammed Sözleri 
Olmuyorsa olmuyordur, vardir Allah'ın bir bildiği. İsyan etme sakın, sonra anlarsın, senin icin yapılan iyiliği. Resme tıklayarak bu kategoride farklı bir söze geçebilirsiniz

Olmuyorsa olmuyordur, vardir Allah'ın bir bildiği. İsyan etme sakın, sonra anlarsın, senin icin yapılan iyiliği.


Yorum Yaz

"Hz. Muhammed - Olmuyorsa olmuyordur, vardir Allah'ın bir bildiği. İsyan etme sakın, sonra anlarsın, senin icin yapılan iyiliği." hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm sözlerde olduğu gibi "Hz. Muhammed - Olmuyorsa olmuyordur, vardir Allah'ın bir bildiği. İsyan etme sakın, sonra anlarsın, senin icin yapılan iyiliği." Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm sözler için geçerli olduğunu unutmayınız.

captcha

Yapılan Yorumlar

Bu söze henüz yorum yapılmamış.

Diğer Hz. Muhammed Sözleri

 • İnsanlar seni yanlış anladığında dert etme, duydukları senin sesin, fakat aklından geçirdikleri kendi düşünceleridir.

  Hz. Muhammed

 • Dua ettiğinizde çok isteyiniz; Çünkü vereceği hiçbir şey Allah'a ağır gelmez.

  Hz. Muhammed

 • Allah bir kapıyı kaparsa, bin kapıyı açar.

  Hz. Muhammed

 • Unutmayın: yaktığınız can kadar canınız yanacak ve üzdüğünüz kadar üzüleceksiniz.

  Hz. Muhammed

 • Canı yanan sabretsin, canı yakanda yanacağı günü beklesin.

  Hz. Muhammed

 • Yıldızlar (denizlerde yolunu kaybedenlerin) boğulmaktan emanda kalmalarına (kurtulmalarına) vesiledir; benim ehl-i beyt’im ise ümmetimin ihtilaftan emanda kalmalarına vesiledir. Bu yüzden arap’tan bir kabile onlarla muhalefet ederse ihtilafa düşer ve şeyt.

  Hz. Muhammed

 • Şu 6 şeyi devamlı yapacağınıza dair bana söz verin; ben de cennete gireceğinize kefil olayım: konuştuğunda hep doğru söyleyin, söz verdiğinizde hep sözünüzde durun, size güvenildiğinde bu güveni sakın istismar etmeyin, namusunuzu titizlikle koruyun, gözle.

  Hz. Muhammed

 • Şu dört şey kime verilirse, dört nimetten mahrum kalmaz: kendisine mağfiret dilemek (hasleti) verilen, bağışlanmaktan mahrum kalmaz. Şükretmek (hasleti) verilen, nimetin çoğalmasından mahrum olmaz. Tövbe etmek (hasleti) verilen, tövbesinin kabul olunmasın.

  Hz. Muhammed

 • Şüphesiz ki benden sonra ümmetimden kur'an-ı kerim 'i okuyan bir kısım insanlar olacak. Fakat onların okuduğu boğazlarını geçmeyecek. Onlar tıpkı okun yaydan çıktığı gibi dinden çıkacaklar, sonra da tekrar ona dönmeyecekler. O kimseler, insanların ve hayv.

  Hz. Muhammed

 • Sözlerin en doğrusu allah'ın kitabıdır. Hayat tarzlarının en güzeli muhammed(s. A. V) in hayat tarzıdır. İşlerin en şerlileri sonradan uyduranlardır. Her sonradan uydurulan şey bid'attır. Her bid'at sapıklıktır ve her sapıklık da cehennem'dedir.

  Hz. Muhammed

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.