Mark Twain Sözleri 
İncil'deki tek bir eksik ayet yüzünden kilise tarafından o kadar kan döküldü ki: Komşunuzun dini sizi ilgilendirmez. Hoşgörülü olun filan değil, sadece ilgilendirmez. Tüm dinler kutsal olduklarını iddia eder; ama hiçbir din bu yeni kuralı yasalarına ekleyecek kadar kutsal veya büyük değil.
Resme tıklayarak bu kategoride farklı bir söze geçebilirsiniz

İncil'deki tek bir eksik ayet yüzünden kilise tarafından o kadar kan döküldü ki: "Komşunuzun dini sizi ilgilendirmez." Hoşgörülü olun filan değil, sadece "ilgilendirmez". Tüm dinler kutsal olduklarını iddia eder; ama hiçbir din bu yeni kuralı yasalarına ekleyecek kadar kutsal veya büyük değil.


Yorum Yaz

"Mark Twain - İncil'deki tek bir eksik ayet yüzünden kilise tarafından o kadar kan döküldü ki: "Komşunuzun dini sizi ilgilendirmez." Hoşgörülü olun filan değil, sadece "ilgilendirmez". Tüm dinler kutsal olduklarını iddia eder; ama hiçbir din bu yeni kuralı yasalarına ekleyecek kadar kutsal veya büyük değil. " hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm sözlerde olduğu gibi "Mark Twain - İncil'deki tek bir eksik ayet yüzünden kilise tarafından o kadar kan döküldü ki: "Komşunuzun dini sizi ilgilendirmez." Hoşgörülü olun filan değil, sadece "ilgilendirmez". Tüm dinler kutsal olduklarını iddia eder; ama hiçbir din bu yeni kuralı yasalarına ekleyecek kadar kutsal veya büyük değil. " Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm sözler için geçerli olduğunu unutmayınız.

captcha

Yapılan Yorumlar

Bu söze henüz yorum yapılmamış.

Diğer Mark Twain Sözleri

 • Hayatınızın en önemli iki günü; doğduğunuz gün ve neden doğduğunuzu anladığınız gündür.

  Mark Twain

 • Eğer ki cennet varsa, erdem sahibi olmakla gidiliyorsa oraya, köpeğiniz oraya gider de siz dışarda kalırsınız. Bütün yaratıklar içinde İnsan kadar iğrenci yok. Bütün canlılar arasında bilinçli şekilde kötülük yapma becerisine sahip olan tek canlı o. Acı verdiğini bilerek, spor olsun diye bir başka canlıya ızdırap çektiren tek yaratık İnsan.

  Mark Twain

 • Bir mucize için her türlü delil cevap olabilir. Ama bir gerçek için kanıt gereklidir.

  Mark Twain

 • Gençken, olmuş olsalar da olmasalar da her şeyi hatırlardım. Ama artık yaşlanıyorum ve yakında sadece olmayan şeyleri hatırlayabileceğim.

  Mark Twain

 • Günaha girmekten kaçınmanın çeşitli yolları vardır ama en popüleri korkaklıktır.

  Mark Twain

 • Yazmak kolaydır. Tek yapmanız gereken yanlış kelimelerin üstünü çizmektir.

  Mark Twain

 • Sağlığını korumanın tek yolu istemediğini yemek, sevmediğini içmek yapmak istemediğini yapmaktır.

  Mark Twain

 • İnsanı yaratmak tuhaf ve özgün bir fikirmiş ama buna koyunu eklemek, gereksiz bir tekrar olmuş.

  Mark Twain

 • Çoğumuzun derdi, doğru olmayan çok fazla şey biliyor oluşumuz.

  Mark Twain

 • Cennet ile cehennemle ilgili ileri geri konuşmak istemem çünkü her ikisinde de dostlarım var.

  Mark Twain

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.