İmam Musa Kazım Sözleri 
Ey hişam! bütün insanlar yıldızları görür. Ama yıldızların seyrini ve duruş yerlerini bilenden başkası onlara bakıp yolunu bulamaz. Sizler de hikmet öğreniyorsunz, ama öğrendiğiyle amel edenlerden başkası yolunu bulamaz. Resme tıklayarak bu kategoride farklı bir söze geçebilirsiniz

Ey hişam! bütün insanlar yıldızları görür. Ama yıldızların seyrini ve duruş yerlerini bilenden başkası onlara bakıp yolunu bulamaz. Sizler de hikmet öğreniyorsunz, ama öğrendiğiyle amel edenlerden başkası yolunu bulamaz.


Yorum Yaz

"İmam Musa Kazım - Ey hişam! bütün insanlar yıldızları görür. Ama yıldızların seyrini ve duruş yerlerini bilenden başkası onlara bakıp yolunu bulamaz. Sizler de hikmet öğreniyorsunz, ama öğrendiğiyle amel edenlerden başkası yolunu bulamaz." hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm sözlerde olduğu gibi "İmam Musa Kazım - Ey hişam! bütün insanlar yıldızları görür. Ama yıldızların seyrini ve duruş yerlerini bilenden başkası onlara bakıp yolunu bulamaz. Sizler de hikmet öğreniyorsunz, ama öğrendiğiyle amel edenlerden başkası yolunu bulamaz." Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm sözler için geçerli olduğunu unutmayınız.

captcha

Yapılan Yorumlar

Bu söze henüz yorum yapılmamış.

Diğer İmam Musa Kazım Sözleri

 • Allah u teala’nın, insanlara zahiri ve batini iki hücceti delili vardır: zahiri hücceti, resuller, peygamberler ve imamlardır. Batıni hücceti ise akıldır.

  İmam Musa Kazım

 • İnsanların bilmeleri gereken dört şey var: allah’ını tanımak, allah’ın ona neler yarattığını bilmek, allah’ın ondan ne istediğini anlamak, onu dinden çıkaran şeyin ne olduğunu bilmek.

  İmam Musa Kazım

 • Ey hişam! lokman oğluna şöyle dedi: “insanların en akıllısı olmak istersen hakka boyun eğ. Ey oğul, dünya derin bir denizdir, insanların çoğu boğulmuştur onda. Yükü iman, yelkeni tevekkül, kaptanı akıl, pusulası ilim, lengeri sabır olan takva gemisiyle o.

  İmam Musa Kazım

 • Ey hişam! ziraat yumuşak toprakta olur, taşın üzerinde değil. Böylede ilim ve hikmet de alçak gönüllerde olur, müstekbirlerin kalbinde değil.

  İmam Musa Kazım

 • Her kim halka karşı gazabının önünü alırsa, allah da kıyamet günü ona karşı azabın önünü alır.

  İmam Musa Kazım

 • Nefsini heva ve hevesten korumak için onunla cihad et. Bu düşmanla cihad etmen gibi sana farzdır.

  İmam Musa Kazım

 • Ey hişam! akıllı insanlar, ilim ve hikmetle birlikte olan sınırlı dünya imkanalrını, geniş dünyevi imkanlarla olan sınırlı ilim ve hikmete tercih etmişlerdir.

  İmam Musa Kazım

 • Allah’a hamd-u sena etmeden ve peygambere salat göndermeden önce dua eden kimse, kirişsiz kemanla ok atan kişiye benzer.

  İmam Musa Kazım

 • Allah’ı tanıdıktan sonra, en büyük ibadet kurtuluşu imam mehdi’nin zuhurunu beklemektir.

  İmam Musa Kazım

 • Allah u teala diğerlerine söven, ne dediğine ve ona ne dendiğine aldırış etmeyen hayası az kişiye cenneti haram etmiştir.

  İmam Musa Kazım

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.