Şems-i Tebrizi Sözleri 
Bir şey yap. Güzel olsun. Çok mu zor? o vakit güzel bir şey söyle. Dilin mi dönmüyor? güzel bir şey gör. Veya, güzel bir şey yaz. Beceremez misin? öyleyse güzel bir şeye başla. Ama hep güzel olsun. Çünkü her insan ölecek yaşta. geç kalmayasın. Resme tıklayarak bu kategoride farklı bir söze geçebilirsiniz

Bir şey yap. Güzel olsun. Çok mu zor? o vakit güzel bir şey söyle. Dilin mi dönmüyor? güzel bir şey gör. Veya, güzel bir şey yaz. Beceremez misin? öyleyse güzel bir şeye başla. Ama hep güzel olsun. Çünkü "her insan ölecek yaşta. " geç kalmayasın.


Yorum Yaz

"Şems-i Tebrizi - Bir şey yap. Güzel olsun. Çok mu zor? o vakit güzel bir şey söyle. Dilin mi dönmüyor? güzel bir şey gör. Veya, güzel bir şey yaz. Beceremez misin? öyleyse güzel bir şeye başla. Ama hep güzel olsun. Çünkü "her insan ölecek yaşta. " geç kalmayasın." hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm sözlerde olduğu gibi "Şems-i Tebrizi - Bir şey yap. Güzel olsun. Çok mu zor? o vakit güzel bir şey söyle. Dilin mi dönmüyor? güzel bir şey gör. Veya, güzel bir şey yaz. Beceremez misin? öyleyse güzel bir şeye başla. Ama hep güzel olsun. Çünkü "her insan ölecek yaşta. " geç kalmayasın." Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm sözler için geçerli olduğunu unutmayınız.

captcha

Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 3 yorum yapılmıştır.

Emine
21.03.2019

Faha uzun olabilirdi.

Esra Bilgin
06.03.2019

Açıklaması neden yokk.

Dfhbyfgkltuılöunö
05.03.2019

Açıklamasını verirmisin.

Diğer Şems-i Tebrizi Sözleri

 • Kalp midir insana sev diyen, yoksa yalnızlık mıdır körükleyen? Sahi nedir sevmek? Bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı?

  Şems-i Tebrizi

 • Allah âşıkları, sabrı gülbeşeker gibi tatlı tatlı emer, hazmeder. Ve bilirler ki, gökteki ayın hilalden dolunaya varması için zaman gerekir.

  Şems-i Tebrizi

 • Sabır nedir? Dikene bakıp gülü, geceye bakıp gündüzü tahayyül edebilmektir.

  Şems-i Tebrizi

 • Gül, her gönlün mürşididir; kimini kokusuyla şad eder; kimini de dikeniyle irşad eder.

  Şems-i Tebrizi

 • Sen ol da, ister 'yâr' ol, ister 'yara'; lütfun da başım üstüne, kahrın da.

  Şems-i Tebrizi

 • İnsanoğlunun edepten nasibi yoksa, insan değildir. İnsan ile hayvanı ayıran edeptir...

  Şems-i Tebrizi

 • Hüzün, taze tutar aşk yarasını. Yaramdan da hoşum, yârimden de.

  Şems-i Tebrizi

 • Kapımıza değil, kalbimize vuran buyursun!

  Şems-i Tebrizi

 • Ey Celaleddin, talipsen yüreğime, yalnızlığını adayacaksın bana.

  Şems-i Tebrizi

 • Alimken arif oldun, peki aşık olmaya namzet misin?

  Şems-i Tebrizi

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.