Ömer Hayyam Sözleri 
Bir çember çizilse merkezinde ben, kenarında sen. Sen döndükçe beni ; ben döndükçe seni görsem.. Öyle bir an gelse ki ; yarıçap sıfır olsa. Resme tıklayarak bu kategoride farklı bir söze geçebilirsiniz

Bir çember çizilse merkezinde ben, kenarında sen. Sen döndükçe beni ; ben döndükçe seni görsem.. Öyle bir an gelse ki ; yarıçap sıfır olsa.


Yorum Yaz

"Ömer Hayyam - Bir çember çizilse merkezinde ben, kenarında sen. Sen döndükçe beni ; ben döndükçe seni görsem.. Öyle bir an gelse ki ; yarıçap sıfır olsa." hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm sözlerde olduğu gibi "Ömer Hayyam - Bir çember çizilse merkezinde ben, kenarında sen. Sen döndükçe beni ; ben döndükçe seni görsem.. Öyle bir an gelse ki ; yarıçap sıfır olsa." Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm sözler için geçerli olduğunu unutmayınız.

captcha

Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 4 yorum yapılmıştır.

Sarlot
28.03.2018

Can you translate that in english the meaning??.

İrem Avcı
25.03.2018

Gayet anlamlı ve saçma şiir.

Şemsettin Ne Ettin
18.03.2018

Aya baktım seni gördüm sana baktın bil bakalım ne gördüm?çember!.

Zeynep Cirit
17.03.2018

Matamatik dersinde öğrendim bu şiiri :-).

Diğer Ömer Hayyam Sözleri

 • Yalnız bilgili olmak değil, adam olmak; vefalı mı değil mi insan, ona bak. Yücelerin yücesine yükselirsin halka verdiğin sözün eri olarak.

  Ömer Hayyam

 • Adalet evrenin ruhudur.

  Ömer Hayyam

 • Dal goncayı bir sabah açılmış buldu , gül melteme bir masal deyip savruldu dünyada vefasızlığa bak; on günde bir gül yetişip, açıp, solup kayboldu.

  Ömer Hayyam

 • Bir kerpiçim de olsa, satar yine şarap içerim.

  Ömer Hayyam

 • Tanrım niye ekşi ayranı edersin helal de şarabı haram.

  Ömer Hayyam

 • Bir geldi mi ağır ölüm uykusu... Biter bu dünyanın dedikodusu.

  Ömer Hayyam

 • Senden benden önce de vardı bu gün bu gece felek dönüp durmadaydı hep bu gördüğünce usulca bas toptağa, çünkü bastığın yer bir güzelin gözbebeğiydi beş on yıl önce.

  Ömer Hayyam

 • Akılla bir konuşmam oldu dün gece, sana soracaklarım var dedim ? sen ki her bilginin temelisin, bana yol göstermelisin. Yaşamaktan bezdim, ne yapsam.. ? bir kaç yıl daha katlan dedi. Nedir dedim bu yaşamak ? bir düş dedi ; bir kaç görüntü. Evi barkı olmak.

  Ömer Hayyam

 • İki günde bir somun geçiyorsa eline soğuk suyu da olursa bir kırık testide niçin kendinden kötüsüne kul olur insan, ne diye girer kendi gibisinin hizmetine?

  Ömer Hayyam

 • Yıllar günler gibi geçti gider; nerde o eski dertler, sevinçler? belaya aldırmaz aklı olan: bu da her şey gibi geçer, der.

  Ömer Hayyam

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.