Hz. Mevlana Sözleri 
Allah kuluna üç şekilde cevap verir ; Evet der,istediğini verir ; Hayır der, daha iyisini verir ; Bekle der,en iyisini verir... Resme tıklayarak bu kategoride farklı bir söze geçebilirsiniz

Allah kuluna üç şekilde cevap verir ; "Evet" der,istediğini verir ; "Hayır" der, daha iyisini verir ; "Bekle" der,en iyisini verir...


Yorum Yaz

"Hz. Mevlana - Allah kuluna üç şekilde cevap verir ; "Evet" der,istediğini verir ; "Hayır" der, daha iyisini verir ; "Bekle" der,en iyisini verir..." hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Lütfen sanata saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm sözlerde olduğu gibi "Hz. Mevlana - Allah kuluna üç şekilde cevap verir ; "Evet" der,istediğini verir ; "Hayır" der, daha iyisini verir ; "Bekle" der,en iyisini verir..." Sözlerine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm sözler için geçerli olduğunu unutmayınız.

captcha

Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 6 yorum yapılmıştır.

Zafet
15.01.2019

Allah bazen vererek sınar,bazen de vermeyerek. Hangisi bizim için hayırlısı bilemeyız. Allah'dan herşeyin bizim için hayırlısını isteyelim.

Asli
05.02.2018

Sabredeceksiniz sabır herseyden önde gelir.

Sıtkı
19.09.2015

Böyle yorum yapilirmi bee bana hicbiri vermedi diyen arkadasa soyluyorum !!!!.

Dilara
19.09.2015

Nasil ücünude vermedi diyosun yaa rabbim iste verir eminim ki sen ictenlikle istememisin rabbimden iste cok sükür veriyor boyle yorumlar yapmayin. Lütfen!!!!.

Asd
09.06.2015

Bana üçünüde vermedi.

Can Doğan
07.12.2014

Bekleyelim bakalım. Bekleyen ben iyisini alır.

Diğer Hz. Mevlana Sözleri

 • Yarasından taze kan sizan gönül ehline,dostların yüzünü görmek merhem gibidir.

  Hz. Mevlana

 • Yeryüzü ile dağda aşk olsaydı, gönüllerinde bir ot bile bitmezdi.

  Hz. Mevlana

 • Yaşamak direnmektir, sevmek güvenmektir. Unutma; insan çoğu zaman dünyanın hakimi, bazen de küçük bir kalbin esiridir.

  Hz. Mevlana

 • Tutalım ki ibrâhim gibi put kırdın; beden putunu onun gibi ateşe atabilir misin?.

  Hz. Mevlana

 • Tövbesiz ömür, can çekişmekten ibârettir. İnsanı yaşayan ölü hâline sokan ölüm ise allah'tan habersiz olmaktır. Allah'tan başkasını istemek, istenen şeyin artması zannını verir ama bu istek hakikatte artmasını istediği şeyin tamamıyla eksilmesini istemektir.

  Hz. Mevlana

 • Tövbe bineği, şaşılacak bir binektir. Bir solukta aşağılık dünyadan göğe sıçrayıverir.

  Hz. Mevlana

 • Tavus kuşu gibi sadece kanadını görme, ayağını da gör.

  Hz. Mevlana

 • Taş idin çok gönül kırdın yeter, toprak ol, üstünde hoş güller biter.

  Hz. Mevlana

 • Taş yeşermez geçmiş olsa da nevbahar, toprak ol da bak nasıl güller açar.

  Hz. Mevlana

 • Tanrı, müşrikler, tâ ezelden pislik içinde doğduklarından onlara “necis-pis” demiştir. Pislik içinde doğan kurt, ebediyen huyundan dönmez, ambere bakmaz! ona nur saçısı isabet etmemiştir... [20].

  Hz. Mevlana

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.