23 Nisan Sözleri

Bu sayfada 23 Nisan Sözleri ile ilgili tüm dünyaya damga vurmuş en popüler ve çok beğeneceğiniz sözler yer almaktadır. 23 Nisan sözlerini okumanın yanında sözleri favorilerinize ekleyebilir ve yorumlar yaparak sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Bu sayfada 23 Nisan Sözleri ile ilgili toplam 26 söz yer almaktadır.


 • 23 nisan marşı sanki her tarafta var bir düğün. Çünkü, en şerefli en mutlu gün. Bugün yirmi üç nisan, hep neşeyle doluyor insan. İşte, bugün bir meclis kuruldu, sonra hemen padişah kovuldu. Bugün yirmi üç nisan, hep neşeyle doluyor insan. Bugün, atatürk’ten bir armağan, yoksa, tutsak olurduk sen inan. Bugün yirmi üç nisan, hep neşeyle doluyor insan.

  23 Nisan Sözleri

 • 23 nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gündür.

  23 Nisan Sözleri

 • Atatürk’ün 1922′de bursa’da çocuklara seslenişi: küçük hanımlar, küçük beyler.. Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa gark edecek sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz; kızlar, çocuklar! milli egemenlik milletin namusudur, şerefidir, haysiyetidir. Çocukları sağlıklı ve bilgili yetiştirilmeyen uluslar, temeli çürük binalar gibi çabuk yıkılırlar. Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar. Yeni türkiye devleti’nin yapısının ruhu, milli egemenliktir. Milletin kayıtsız şartsız egemenliğidir.

  23 Nisan Sözleri

 • Bu memleket tarihte türk’tü, bugün de türk’tür ve sonsuza kadar türk olarak yaşayacaktır.

  23 Nisan Sözleri

 • Bu memleket tarihte türktü, bugün de türktür ve sonsuza kadar türk olarak yaşayacaktır.

  23 Nisan Sözleri

 • Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir.

  23 Nisan Sözleri

 • Çocuk yurdun temelidir.

  23 Nisan Sözleri

 • Çocuklar geleceğimizdir.

  23 Nisan Sözleri

 • Çocuklar yurdumuzun temelidir.

  23 Nisan Sözleri

 • Çocukları sağlıklı ve bilgili yetiştirilmeyen uluslar, temeli çürük binalar gibi çabuk yıkılırlar.

  23 Nisan Sözleri

 • Çocuksuz ev, meyvesiz ağaca benzer.

  23 Nisan Sözleri

 • Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur.

  23 Nisan Sözleri

 • Egemenlik verilmez alınır.

  23 Nisan Sözleri

 • Korku üzerine hakimiyet bina edilmez.

  23 Nisan Sözleri

 • Mustafa kemal atatürk‘ün bu güne ait sözlerinden bir tanesi: “küçük hanımlar, küçük beyler! sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.

  23 Nisan Sözleri

 • Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir.

  23 Nisan Sözleri

 • Parayı ışığa tuttuğunuzda içinde atatürk varsa o para gerçektir. Yoksa sahtedir. İnsanları da ışığa tutmamız yeterlidir. İçinde atatürk geçmeyen herkes sahtedir.

  23 Nisan Sözleri

 • Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.

  23 Nisan Sözleri

 • Türkiye büyük millet meclisi’nin açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. Meclisin açılış günü olan 23 nisan’ı ulusal egemenlik ve çocuk bayramı olarak ilan eden büyük önder mustafa kemal atatürk, bu davranışı ile çocukların haklarını dünya gündemine taşımış, geleceğimiz olan çocuklara sevgisini en yüksek seviyede ispat etmiştir. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, cumhuriyetimizin kurucusu gazi mustafa kemal atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçenleri rahmetle anar, türkiye büyük millet meclisi’nin açılışının 92. Yılını ve 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz.

  23 Nisan Sözleri

 • Türkiye cumhuriyeti’nin kurucusu mustafa kemal atatürk, ulusal egemenliğin ilan edildiği bu anlamlı günü, geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Bu bayram, türkiye cumhuriyeti’nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. Milli bayram olmanın ötesinde bütün dünyada evrensel bir özellik kazanmış olan bu günde, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum. Ulusal egemenlik ve çocuk bayramının sevincini yaşamamızı sağlayan türk ulusunun önderi mustafa kemal atatürk’ü, birinci meclisimizin kahraman üyelerini ve bu uğurda canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

  23 Nisan Sözleri

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.