Önerilen Dualar Sözleri

Bu sayfada Önerilen Dualar ile ilgili tüm dünyaya damga vurmuş en popüler ve çok beğeneceğiniz sözler yer almaktadır. Önerilen Dualar sözlerini okumanın yanında sözleri favorilerinize ekleyebilir ve yorumlar yaparak sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Bu sayfada Önerilen Dualar ile ilgili toplam 31 söz yer almaktadır. Sitemize siz de Önerilen Dualar ile ilgili söz ekleyebilir öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sitemiz ve sayfamız hakkında eleştiride bulunmak ya da sitemize güzel sözler eklemek isterseniz bize yorum bölümümüzden ulaşabilirsiniz. .


 • Önerilen Dualar

  99 Belayı Önleyen, Gam ve Kederi Gideren Dua Okunuşu: Lâ İlâhe illellâhü vahdehû lâ şerike leh. Anlamı: Bir olan,eşi ortağı bulunmayan Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Ama Gözlere Şifa İçin Peygamberimizin Tavsiye Ettiği Dua Okunuşu: Allahümme inni es’elüke ve etevccehü ileyke bi-nebiyyike Muhammedin nebiyyi rahmeti yâ Muhammedü inni teveccehtü bike ila Rabbi fi haceti hazihi litukda,Allahümme feşffi’hü fiyye. Anlamı: Allah’ım rahmet peygamberi Nebin Muhammed’e tevessül ederek Senden diliyor,sana yöneliyorum.Ya Muhammed seni şefi edinip bu hacetim için Rabbime teveccüh ettim.(Ta ki yerine getirsin)İlahi,hakkımda Habibinin şefaatini kabul buyur.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Ana-Babaya İsyan Eden Evlat İçin Dua Okunuşu: YÂ TAMME FELÂ TESİFÜ’L ELSUNU KULLE KUNHİ CELÂALİHİ VE MÜLKİHİ VE İZZİHİ YÂ TAMM Anlamı: Ey her bakımdan tastamam olup,yüceliğinin,saltanatının ve izzetinin tüm yönlerini dillerin vasfedemediği Zat! Yâ Tamm

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Astım ve Nefes darlığı Hastalığına karşı okunacak Âyet-i Kerimler Leyse lehâ min dünillâhi kâşifeh.Elhamdü lillâhi ve selâmün alâ ıbâdillahillezinastafâ.Selamün kavlen min rabbir rahıym.Vesselâmü aleyye yevme vülidtü ve yevme emûtü ve yevme üb’as.Selâmün aleyküm ketebe rabbüküm alâ nefsihir rahmeh.Selâmün aleyküm bimâ sabertüm.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Cuma Günü Bu Tesbihi Okuyanın Duaları Kabul Olur Okunacak Dua: Lâ İlâhe illellâhü vahdehü lâ şerike leh.Lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yümitü ve hüve hayyün lâ yemûtü bi yedihil hayru ve hüve alâ külli şey’in kadir. Anlamı Allah’tan başka ilah yoktur.O tekdir,ortağı yoktur.Mülk O’nundur.Hamd edilmeye layık olan O’dur.O diriltir ve öldürür.Hep diridir,asla ölmez.Hayırlar O’nun kudreti elindedir.O’nun her şeye gücü yeter.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Dargınların Barışmasını Sağlayan Dua Okunuşu: Ve ellefe beyne kulûbihm lev enfakte mâ fil ardı cemian mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnallâhe ellefe beynehum.innehu azizun hakim(hakimun) Anlamı: Müminlerin kalplerini o ısındırdı.Yoksa yer yüzünde ne varsa sen hepsini harcasaydın yine de onların kalplerini böylesie ısındıramazdın.Lâkin Allah,kalpleri kaynaştırdı.Muhakkak ki ,o Azizdir ve hakimdir.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Doğum Sancısı İçin Okunacak Dua Okunuşu: E-lâ lehu’l-halku ve’l-emr.Tebâreke’l-lâhu Rabbu’l-âlemin! Anlamı: İyi bilin ki,yaratma ve emir O’nundur. Âlemlerin Rabbi Allâh ne yücedir.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Evlenmek İsteyip Bir Türlü Hayırlı Kısmet Bulamayan İçin Dua Okunuşu: İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina.Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ. Anlamı: Muhakkak ki Biz, sana apaçık bir fetih verdik. Gök de açılmış, kapı kapı olmuştur.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Hasta için okunacak İsmi-şerif Okunacak İsmi Şerif: Yâ Mübdiel Beraya ve mübdie ma ba’de fenaiha bi kudretihi ya mübdiü Anlamı: Ey Mahlûkatı baştan var eden ve hepsi yok olduktan sonra tekrar onları kudretiyle diriltecek olan! Yâ Mübdi !

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Hayırlı Kapı ve Kısmet Duası Okunuşu: Allâhümme yâ mufettiha’l-ebvâb iftah lenâ hayre’l-bâb! Anlamı: Ey kapıları açan Allâh’ım! Bizim için en hayırlı kapıyı aç.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Hazreti Fatma’nın Sabah Akşam Okudugu Dua Okunuşu: Ya hayyü ya Kayyum bi rahmetike estegisü.Fe’âslihli Şe’ni küllehu vela tekilni ila nefsi tarfete aynin Anlamı: Ey Hayy ve Kayyum olan ALLAHım, Rahmetinle Senden yardımını isterim. Benim bugün işlerimi hal ve hareketlerimi düzelt beni bir göz kırpması kadar bile olsun nefsime bırakma

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Her Hangi Birini Rüyada Görmek yada Haber Almak İçin Dua Okunuşu: La tüdrikuhü’l-ebsâr vehüve yüdrikü’l-ebsâr. Ve hüve’l-Latifü’l-Habîr. Anlamı: Gözler onu kuşatamaz ama o gözleri kuşatır. çünkü o latif ve habirdir, her şeyi en ince teferruatına kadar bilir ve her şeyden haberdardır. لاَّ تُدْرِكُهُ الأَبْصَارُ وَهُوَ يُدْرِكُ الأَبْصَارَ وَهُوَ اللَّطِيفُ الْخَبِيرُ []

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Her türlü kısmetin açılması için okunacak Âyet-i Kerim Okunuşu: Ve ennel fadle bi yedillâhi yû’tîhi men yeşâu, vallâhu zûl fadlil azîm(azîmi). Anlamı: Biline ki kesinlikle lütuf Allâh’ın eliyledir (onların kazanması değil), onu dilediğine verir. . . Allâh, “Zül Fadlil Aziym” dir. وَأَنَّ الْفَضْلَ بِيَدِ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَن يَشَاء وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Hızır (as.)’ı görmek ve ondan yardım almak için dua Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim. Huvel evvelu vel âhiru vez zâhiru vel bâtın(bâtınu), ve huve bi kulli şey’in alîm(alîmun). Anlamı: O, evveldir (ilktir) ve ahirdir (sondur), zahirdir (alâmetleri tüm varlıklarda görünendir) ve bâtındır (gizli olandır). Ve O, herşeyi en iyi bilendir. هُوَ الْأَوَّلُ وَالْآخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Hz. Muhammed (S.A.V)’in İstediğini İsteme Duası Okunuşu: Allahümme inna nes’elüke min Hayri ma se’eleke minhü nebiyyü- ke Muhammedün (s.a.v.) Ve ne’uzü bike min şerri meste’aze minhü nebiyyüke Muhammedün (s.a.v.). Ve ente’l-müsteanü ve aleyke’l-belağu ve la havle ve la kuvvete illa billâh. Anlamı: Allah’ım! Biz Peygamberin Muhammed (s.a.v.)’in Senden istediği hayırlı şeyleri istiyoruz. Yine Peygamberin Muhammed (s.a.v.)’in Sana sığındığı şeylerden biz de Sana sığınıyoruz. Sen yardım istenilensin, dualar ancak sana ulaşır, duaları sen kabul edersin, güç ve kuvvet ancak Allah ile birlikte vardır.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  İki Kimse Arasında Sevgi Meydana Gelmesi İçin Okunacak Dua Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim. Asâllâhu en yec’ale beynekum ve beynellezîne âdeytum minhum meveddeh(meveddeten), vallâhu kadîr(kadîrun), vallâhu gafûrun rahîm(rahîmun). Anlamı: Ola ki Allah sizinle, içlerinden düşman olduğunuz kimseler arasına bir sevgi (ve yakınlık) koyar. Allah, hakkıyla gücü yetendir. Allah çok bağışlayandır, çok merhametlidir. عَسَى اللَّهُ أَن يَجْعَلَ بَيْنَكُمْ وَبَيْنَ الَّذِينَ عَادَيْتُم مِّنْهُم مَّوَدَّةً وَاللَّهُ قَدِيرٌ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  İki Kişi Arasındaki Düşmanlığı Giderip Sevgiye Dönüştüren Dua Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahıym.Ve neza’nâ mâ fî sudûrihim min gıllin ıhvânen alâ sururin mutekâbilîn (mutekâbilîne). Anlamı: Biz, onların kalplerindeki kini söküp attık. Artık onlar sedirler üzerinde, kardeşler olarak karşılıklı otururlar. وَنَزَعْنَا مَا فِي صُدُورِهِم مِّنْ غِلٍّ إِخْوَانًا عَلَى سُرُرٍ مُّتَقَابِلِينَ

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Kim bu 5 kelime ile dua ederse “Allah Mutlaka İstediğini Verir.” Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim.Lâ ilâhe illallâhu vallâhü ekber,lâ ilâhe ilâllahu vahdehû lâ şerike leh,lehül mülkü,ve lehülhamdü ve hüve alâ külli şey’in kadir,lâ ilâhe illâllahu ve lâ havle velâ kuvvete illâ billâh. Anlamı: Allah’tan başkailâh yoktur ve Allah en yücedir.Allah’dan başka ilâh yoktur.O,bir tektir ve eşi benzeri de yoktur.Mülk O’nundur.Hamd O’na aittir.O her şeye kadirdir. Allah’dan başka ilâh yoktur.Güç ve kuvvet,kudret her şeu O’na aittir.O’nun gücünün üzerinde bir güç yoktur.Kuvvet yalnız Allah’dır.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Kolay Doğum Yapmak İsteyen için “Yunus Duası” La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin لَّا إِلَهَ إِلَّا أَنتَ سُبْحَانَكَ إِنِّي كُنتُ مِنَ الظَّالِمِينَ

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Kötü Huylardan Kurtulmak ve Kötü Huylu Biri İçin Okunacak İsmi-Şerif Okunacak İsmi Şerif: Yâ Mahmudü felâ tebluğul evhamü külli künhi senâihi ve mecdihi Yâ Mahmudü Anlamı: Ey Kendisine tam manasıyla övgü ve tâzim yapılacağı hususuna idarklerin yetişemeyeceği derecede hamde lâyık olan! Yâ Muhmûd

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Maddi ve Manevi Sıkıntıların Giderilmesi İçin Okunacak Salavat Okunuşu: Allahümme salli ve sellim ve bârik alâ seyyidinâ Muhammedin kad dâkat hıyleti edrikni yâ Rasûlallâh. Anlamı: Ey Allah’ım! Efendimiz Muhammed(s.a.v)’e rahmet,selamet ve bereket bahşeyle.Ey Allah’ın Resulü! Çarem tükend(artık),ne olur yardımıma yetiş.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Nazar İçin Okunacak Dua Bismillahirrahmanirrahim.Ve in yekâdüllezine keferû leyüzlikûnebe bi ebsârihim lemmâ semi’uz-zikrû lemecnün ve mâ hüve illâ zikrun lil-âlemin.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Nazardan ve Göz Değmesinden Korunmak İçin Dua Bismillahirrahmanirrahıym. Sikaten billahi ve tevekkülen aleyhi.Allahümme ezhib mürreha ve vaabeha.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Peygamber Efendimiz’den Ağlayan Çocuklar İçin Nazar Duası Okunuşu: Üîzüke bi kelimâti’llahi-t-tâmmeti min külli şeytanin ve hâmmetin ve min külli aynin Lâmmetin. Anlamı: Allah sizi; şeytanların, zehirli mahlukların ve nazarı değen gözlerin şerrinden, eksiksiz kelamının yüzü suyu hürmetine korusun.

  Tek Oku

 • Önerilen Dualar

  Peygamberimiz’in Sık Okumamızı Tavsiye Ettiği Dua Okunuşu: Rabbena âtina fiddünya heseneten ve fil ahireti heseneten ve kınâ azâbennâr. Anlamı: Ya Rabbi,bize dünayada ve ahirette güzellikler ihsan buyur.Cehennem azabından koru.Allah’ım bizlere af ve afyet ihsan eyle

  Tek Oku

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.