Söz Aramaİmanın dört rüknü vardır: allah’a tevekkül etmek, allah’ın kazasına rıza göstermek, allah’ın emrine teslim olmak ve herşeyi allah’a havale etmek.

Yorum Yaz

Yorumunuz (*)

Resimdeki kodu giriniz

IP Adresiniz: 3.80.32.33

Yorum Yok

Bu söze ilk yorumu siz yazın.

Bu Kategorideki Diğer Sözler

İmanın dört rüknü vardır: allah’a tevekkül etmek, allah’ın kazasına rıza göstermek, allah’ın emrine teslim olmak ve herşeyi allah’a havale etmek.
Adi insan kimdir? diye sorduklarında imam: sahip olduğu şey, kendisini allah’tan alıkoyan (gafil eden) kimsedir. Buyurdular.
Boş işler, boş sözleri gerektirir.
Öyle bir gün gelir ki, afiyet(rahatlık) on cüz’ olur. Dokuz cüz’ü insanlardan uzaklaşmakla ve bir cüz’ü de susmakla sağlanır.
Ailesini geçindirmek için rızık peşinde olan kimsenin mükafatı, allah yolunda cihad eden kimsenin mükafatından daha fazladır.
Susmak, hikmet kapılarından bir kapıdır. Susmak, boş yere konuşmamak, muhabbet kazandırdığı gibi her hayrın da kılavuzudur.
Dosta karşı alçak gönüllü, düşmana karşı tedbirli, halka karşı da güler yüzlü ol.
Mü’min, kendisinde üç haslet olmadıkça mü’min olmaz; rabbinden bir sünnet, peygamber’inden bir sünnet ve imamından bir sünnet. Rabbinden olan sünnet, ...
İman, farzları yerine getirmek, haramlardan kaçınmak, kalple allah’ı tanımak, dille ikrar etmek ve azalarla amel etmektir.
İmamet dinin yularıdır, müslümanların düzeni, dünyanın ıslahı ve mü’minlerin izzetidir. İmamet, islam’ın gelişen kökü, yücelen budağıdır. İmam ile nam...