Claude Lévi-strauss Sözleri

Bu sayfada Claude Lévi-strauss ile ilgili tüm dünyaya damga vurmuş en popüler ve çok beğeneceğiniz sözler yer almaktadır. Claude Lévi-strauss sözlerini okumanın yanında sözleri favorilerinize ekleyebilir ve yorumlar yaparak sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Bu sayfada Claude Lévi-strauss ile ilgili toplam 11 söz yer almaktadır. Sitemize siz de Claude Lévi-strauss ile ilgili söz ekleyebilir öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sitemiz ve sayfamız hakkında eleştiride bulunmak ya da sitemize güzel sözler eklemek isterseniz bize yorum bölümümüzden ulaşabilirsiniz. .


 • Claude Lévi-strauss

  Bazen yazdıklarımdan çok şey öğreniyorum.

  Tek Oku

 • Claude Lévi-strauss

  Daha iyi sistemler üretmek için, toplumlar daha fazla ürünler üretmek yerine, kaliteli insanlar -başka bir deyişle, bu sistemleri üretecek yetenekte insanlar- üretmeye yönelmelidir.

  Tek Oku

 • Claude Lévi-strauss

  Dil toplumun bilinçaltıdır.

  Tek Oku

 • Claude Lévi-strauss

  Doğal bir insan ne toplumdan öne çıkmaya ne de toplumdan dışarı çıkmaya çalışır.

  Tek Oku

 • Claude Lévi-strauss

  Dönencelerarası amerika'da yaşayan avrupalı, kendi kendine sorular sorar. İnsan ile coğrafi çevresi arasında kurulan özgün ilişkileri gözlemler; insan hayatının değişik türleri ona durmaksızın düşünce konuları sağlar. Ama kişiden kişiye ilişkiler ayrı bir biçim almazlar; bunlar, kendisinin her zaman bildiği tanıdığı türdedir. Oysa güney asya'da bu ilişkiler ona aksine, insanın dünyadan ya da diğer insanlardan bekleyebileceğinin berisinde ya da ötesinde görünür.

  Tek Oku

 • Claude Lévi-strauss

  Dünya, hayatına insansız başladı, hayatını insansız sona erdirecek.

  Tek Oku

 • Claude Lévi-strauss

  Gezilerden ve gezginlerden nefret ediyorum.

  Tek Oku

 • Claude Lévi-strauss

  Hoşgörü, olmuş ya da olan her şeyin bağışlandığı hülyalı bir durum değildir. Hoşgörü, önceden görmeye, anlamaya ve isteyeni istediği yere yükseltmeye dayananan dinamik bir tutumdur.

  Tek Oku

 • Claude Lévi-strauss

  İlerleme (eğer bu terim hala daha önce kullandığımızdan farklı bir gerçekliği belirtmeye uygunsa) ne kaçınılmazdır, ne de süreklidir; atlamalar sıçramalar ya da biyologların dediği gibi mutasyonlardan kaynaklanır. Bu atlama ve sıçramalar sadece daha ileri doğru sürekli aynı yönde olmazlar; yön değiştirerek giderler, bunu çeşitli yönlere hamle olanakları bulunan ancak bunların hiç biri aynı yönde olmayan satrançtaki ata benzetebiliriz. İlerlemekte olan insanlık, her bir yeni hareketiyle onun için artık tırmanılmış olan basamaklara yeni basamaklar ekleyen, merdiven çıkmakta olan adama benzetilemez. Bu ilerleme daha çok, zar atmakta olan ve şansı zarların üzerine dağılmış bir oyuncuyu hatırlatır, her atışında, zarların masanın üzerinde farklı birleşimlere saçıldığı görülür. Birinde kazanılan, öbüründe kaybedilir ve tarih zaman zaman birikimseldir, yani kısacası sonuçlar uygun bir birleşim oluşturmak için toplanırlar.

  Tek Oku

 • Claude Lévi-strauss

  İnsanın doğası yok tarihi var.

  Tek Oku

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.