Adolf Hitler Sözleri

Bu sayfada Adolf Hitler ile ilgili tüm dünyaya damga vurmuş en popüler ve çok beğeneceğiniz sözler yer almaktadır. Adolf Hitler sözlerini okumanın yanında sözleri favorilerinize ekleyebilir ve yorumlar yaparak sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Bu sayfada Adolf Hitler ile ilgili toplam 92 söz yer almaktadır. Sitemize siz de Adolf Hitler ile ilgili söz ekleyebilir öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sitemiz ve sayfamız hakkında eleştiride bulunmak ya da sitemize güzel sözler eklemek isterseniz bize yorum bölümümüzden ulaşabilirsiniz. .


 • Adolf Hitler

  Ahlak vebası eski dönemlerin hastalık vebasından daha tehlikelidir.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Aklın bittiği ve sustuğu yerde son karar şiddete aittir.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Alman asıllı avusturya devleti doğal olarak yeniden büyük alman yurduyla birleşmelidir. Bu birleşme kaçınılmazdır. Ancak bu birleşme sadece birtakım ekonomik sebeplere dayanmamaktadır. Hayır, hayır! bu birleşme ekonomik bakımdan önemsiz, hatta zararlı bile olsa gerçekleşmelidir. Çünkü aynı kanı taşıyan alman halkı, tek bir imparatorluğa aittir. Alman devleti, kendi insanlarını bir tek devlet altında bir araya getirmedikçe, yayılmacı bir siyaset uygulama hakkına sahip olamaz. Reich'ın hatları bütün almanları içine aldığı zaman, eğer insanın layık olduğu şekilde yaşamasını sağlayamazsa o zaman, saban yerini kılıca bırakacaktır ve geleceğin yeni dünyasını savaşın gözyaşlarına var edecektir.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Amerika'yı yalnız bırakın. Onlar kendilerini yok edecek.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Asla yalan söylemedim, asla başkaları gibi gerçekleşmeyecek şeyler vaat etmedim. İşte bu yüzden insanlar benden nefret ettiler.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Aşk, saygıya nazaran daha az değişir.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Basın, toplumun en kutsal değerlerine ve eğilimlerine ters düşen belli bir fikri empoze etme başarısını çok kısa zamanda gerçekleştiriyordu. Basın, birkaç gün içinde, oldukça önemsiz hatta komik bir olayı kısa bir sürede çok önemli devlet meselesi haline getirerek aslında halkın yararına olan önemli bir meseleyi kamuoyunun dikkatinden kaçırıp unutturma gücüne sahipti.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Başarının şartlarından ilki sürekliliktir.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Beceri ve yetenek eğitimin bir ürünü değildir. Bu yetenek kişide doğuştan vardır. Yani bu tanrı'nın bir lütfudur.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Ben dünya'ya insanları güçlü yapmak için gelmedim, onların güçsüzlüklerini kullanmak için geldim.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Ben sizi vicdan olarak adlandırılan hülyadan azad ediyorum.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Bir kadın düşünün ki, ruhsal hissine, soyut bir akıl yürütmeden çok, tamamlayıcı güç için duyulan tanımlanamaz, duygusal özlem tarafından etki edilsin. Aynı, bu kadının zayıflığa hükmetmek yerine, güçlü bir erkeğe teslim olması gibi, kitleler de, yönetilmeyi yönetmekten daha çok severler. Kendilerine sağlanan liberal özgürlükle karşılaştırıldığında, kendine rakip tanımayan bir doktrin, onları içten içe daha çok tatmin eder; söz konusu özgürlükle kendilerini kaybeder, onunla ne yapacaklarını bilemez ve hatta kendilerini yalnız hissederler.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Bir kavmi millet haline getirebilmek için önceden sağlam bir aile yapısı ve çevre meydana getirilmelidir. Ferdin eğitimi bunun için çok önemlidir. Evde okulda ve öğrendiği her yerde, memleketinin büyüklüğünü anladığında o milletin mensubu olduğu için gurur duyacaktır.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Bir kimse milletiyle iftihar edebilmek için milletine ait her sınıf insanla gurur duyabilmelidir. Ama eğer bir milletin yarısı aç ve sefil haldeyse, yarısı geleceğinden endişe içindeyse, yarısı ahlaki erezyonda yok olmuşsa bir kimse böyle bir milletin ferdi olmaktan nasıl gurur duyabilir ki?

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Bir milletin kültürünün önemi, o milletin siyasi varlığının sonucu ile doğru orantılıdır. Bu bakımdan bir milletin milli kültürünü bilmesi için siyasi istiklalini elinde tutması gerekir. İşte bunun için siyasi istiklal söz konusu olduğu zaman, ne kadar ağır olursa olsun, hiçbir fedakarlıktan çekinilmemelidir.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Bir ülkeyi yükseltenler o ülkenin vasıflı insanlarıdır. Bu insanların yetişmesi ise gayretli ve sağlam eğitimciler sayesindedir. Ancak iyi öğretmenlerden, iyi eğitimler alarak yetişen, iyi vatandaşların göstereceği gayret ve çaba bir ülkeyi yükseklere taşıyacaktır.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Biz vatanımızın hayatı, milletimizin birliği, çocuklarımızın her günkü ekmeği için mücadele etmek zorundayız.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Bizim hareketimizin amacı her şeyden önce kitleleri millileştirmektir.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Bu dünya fanidir. Bu fani dünyada her şey çok daha iyi olabilir ve olması da mümkündür. Karanlıkların sonu aydınlık olduğu gibi, savaştaki bozgun da gelecek için güzelliklerin tohumu olabilir. Her bozgun gelecekteki zaferi müjdeleyebilir. Her zorluk insanda var olan enerji ile alt edilebilir.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Büyük adamların fikirlerine çağdaşlarının hayalleri bile yetişemez. Onlar fikir ve idealleri için hiçbir kavgadan çekinmezler.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Büyük kitlelerin algısal yeteneği oldukça sınırlıdır, anlayışları azdır, fakat unutkanlıkları muazzamdır. Bu gerçeklerin ışığında, bütün etkili propagandalar, kendini birkaç konuyla sınırlandırmak ve bu konuları, en son kişi bile böyle bir kelimeyle neyin amaçlandığını hayal edebilinceye kadar, sloganlar gibi kullanmak zorundadır.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Büyük kitlelerin ruhu, yarım önlemlere ya da zayıflıklara açık olmamalıdır.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Cephede ölmek her zaman bir ihtimaldir. Ama cepheden kaçarken ölmek bir ihtimal değil, kaçınılmaz bir sondur.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Cesedimi ruslar'ın eline asla vermemelisiniz, beni moskova'da heykel yaparlar.

  Tek Oku

 • Adolf Hitler

  Çekiç olmak istemeyen, tarihin örsü olacaktır.

  Tek Oku

İsim Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.