24 Kasım Sözleri Sözleri

Bu sayfada 24 Kasım Sözleri ile ilgili tüm dünyaya damga vurmuş en popüler ve çok beğeneceğiniz sözler yer almaktadır. 24 Kasım Sözleri sözlerini okumanın yanında sözleri favorilerinize ekleyebilir ve yorumlar yaparak sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Bu sayfada 24 Kasım Sözleri ile ilgili toplam 23 söz yer almaktadır. Sitemize siz de 24 Kasım Sözleri ile ilgili söz ekleyebilir öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sitemiz ve sayfamız hakkında eleştiride bulunmak ya da sitemize güzel sözler eklemek isterseniz bize yorum bölümümüzden ulaşabilirsiniz. .


 • 24 Kasım Sözleri

  24 kasım öğretmenler günü’nüz kutlu olsun! öğretmenlerimiz öğretme sürecinde öğrencilerine karşı insani ve vicdani yönlendirmelerin etkisiyle ücret karşılığı yapılan bir işin hakkını vermenin çok daha ötesinde bir fedakarlık ortaya koyarak çalışmaktadırlar. Öğretmenin malzemesi insandır. İnsanı işleyen bir sanatkarın mesleki hassasiyetinin ve haysiyetinin öncelenmesi, toplumun geleceğinin garanti altına alınması demektir. “toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.

  Tek Oku

 • 24 Kasım Sözleri

  24 kasım öğretmenler günü’nüz kutlu olsun! öğretmenlik, insanlık tarihinin en eski mesleklerinden bir tanesidir. Öğretmenlerin kendilerine verilen bu kutsal emaneti yücelten kişidir. Her 24 kasım’da içtenlikle hatırlanır öne çıkar öğretmenler. Oysa ki kendi hayatımızdaki izleri aileden sonra en kalıcı olanlar onlardır. Kendi kanatlarımızla uçmayı öğreten, kendimizi ifade etmeyi sevdiren, karakterlerimizi yontan onlardır. Saygıyla sevginin, korkuyla ümidin gölgesinde hep elleri üstümüzde olanlardır. Dünlerden bugünlere bizleri taşıyan, bugünse çocuklarımızı yarınlara hazırlayan, nesli yetiştiren ve geleceği şekillendiren öğretmenlerimizdir. El birliğiyle mayası insan olan bu hamuru yılmadan yoğururlar. En büyük mutlulukları karşılarında emek verdikleri çocuklarının yetiştiğini görmektir. Yüzlerinizi kara çıkartmayacağız, emekleriniz boşa gitmeyecek. Sizin öğrettiğiniz gibi yolumuz ufka doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Yarınlarda sizlerin de hayalini kurduğunuz gelecek için el ele buradayız. Öğretmenler gününüzü sevgiyle kutlar, gölgenizde olduğumuz güzel günlerin hayalini hep özlemle hatırlarız.

  Tek Oku

 • 24 Kasım Sözleri

  Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler gününüzü tebrik ederim.

  Tek Oku

 • 24 Kasım Sözleri

  Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir.

  Tek Oku

 • 24 Kasım Sözleri

  Dünyanın en değerli varlıkları olan siz öğretmenler! bugün, türk öğretmeni’nin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, candan kutluyoru.

  Tek Oku

 • 24 Kasım Sözleri

  Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.

  Tek Oku

 • 24 Kasım Sözleri

  Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir.

  Tek Oku

 • 24 Kasım Sözleri

  Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.

  Tek Oku

 • 24 Kasım Sözleri

  En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olu.

  Tek Oku

 • 24 Kasım Sözleri

  Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!

  Tek Oku

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.