10 Kasım Sözleri Sözleri

Bu sayfada 10 Kasım Sözleri ile ilgili tüm dünyaya damga vurmuş en popüler ve çok beğeneceğiniz sözler yer almaktadır. 10 Kasım Sözleri sözlerini okumanın yanında sözleri favorilerinize ekleyebilir ve yorumlar yaparak sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Bu sayfada 10 Kasım Sözleri ile ilgili toplam 9 söz yer almaktadır. Sitemize siz de 10 Kasım Sözleri ile ilgili söz ekleyebilir öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Sitemiz ve sayfamız hakkında eleştiride bulunmak ya da sitemize güzel sözler eklemek isterseniz bize yorum bölümümüzden ulaşabilirsiniz. .


 • 10 Kasım Sözleri

  Atatürk adı insana bu yüzyılın büyük insalarından birinin tarihi başarılarını, türk ulusuna ilham veren önderliğini, modern dünyayı anlayışındaki ileri görüşlülüğü ve bir askeri önder olarak kudret ve cesaretini hatırlatmaktadır. Şüphesiz ki, türkiye cumhuriyeti’nin doğuşu ve o zamandan beri atatürk’ün ve türkiye’nin giriştiği derin ve geniş devrimler kadar bir ulusun kendisine olan güvenini daha başarı ile belirten bir başka örnek gösterilemez. John f. Kennedy abd başkanı, 1963.

  Tek Oku

 • 10 Kasım Sözleri

  Ben şimdiye kadar on beş hükümdar ve cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım. Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa kemal’de büyük bir ruh kudretinin esrarı var. Sir charles townshend ingiliz generali, 1922.

  Tek Oku

 • 10 Kasım Sözleri

  Bir ulusun hayatında bu kadar az sürede bu denli kökten değişiklik pek seyrek gerçekleşir… bu olağanüstü işleri yapanlar, hiç kuşkusuz kelimenin tam anlamıyla büyük adam niteliğine hak kazanmışlardır. Ve bundan dolayı türkiye övünebilir. Eleftherios venizelos yunanistan başbakanı, 1933.

  Tek Oku

 • 10 Kasım Sözleri

  Bu, insanlığa denenmis bir felsefe örnegi olarak sunulabilir atatürk yüz yillara sığabilecek işleri on yılda tamamladı. Gerrad tongas (yazar).

  Tek Oku

 • 10 Kasım Sözleri

  Çağımızda; uzak görüşlü, cesur, siyasi ve ekonomik reformlarla türkiye’yi bugünkü modern cumhuriyet durumuna getiren atatürk’tür. Aynı zamanda bugün türkiye’nin avrupa ortak pazarı’na girebilecek güce erişmesini sağlayan modern ekonominin temelini hazırlayan da yine o’dur. Joseph luns hollanda dışişleri bakanı, 196.

  Tek Oku

 • 10 Kasım Sözleri

  İnsanı teslim alıcı fevkalade önderlik kuvveti vardır o, tetiktir, hazır cevaptıir, dikkati çekecek kadar zekidir. Gladys baker (gazeteci).

  Tek Oku

 • 10 Kasım Sözleri

  O büyük insan yalnız turkiye için degil, bütün doğu milletleri icin de en büyük önderdi. Emanullah han (afganistan kralı).

  Tek Oku

 • 10 Kasım Sözleri

  O, yüce bir dağa benzer eteğinde yaşayanlar bu yüceliği fark edemezler bu dağın azametini kavrayabilmek için, o’na çok uzaklardan bakmak gerekir. Claude farrer.

  Tek Oku

 • 10 Kasım Sözleri

  Savaşta türkiye’yi kurtaran, savaştan sonra da türk ulusu’nu yeniden dirilten atatürk’ün ölümü, yalnız yurdu için değil, avrupa için de en büyük kayıptır. Her sınıf halkın o’nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahramana ve modern türkiye’nin ata’sına layık bir tezahürden başka birşey değildir. Winston churchill ingiltere başbakanı, 1938.

  Tek Oku

Söz Arama

Sevilen Sözler

Bu site tüm dünyada etki yaratmış sözleri aramanızı sağlayan bir arama motorudur. Sitemizde 75.000'den fazla sayıda söz bulunmaktadır. Beğendiğiniz sözleri saklayabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.